Pályaorientációs nap
Létrehozva: 2023. december 12. » Kategóriák: Tájékoztató

Iskolánkban a pályaorientációs nap 24 meghívott vendég előadóval, a gimnázium épületében és két külsős helyszínen valósult meg 2023. december 8-án, pénteken, 8:00-12:00 óráig.

A meghívott vendégek
közfeladatokat ellátó intézményekből (mentő, rendőrség, honvédelem, bíróság, Telepaks, Paks FM),
egyetemekről (Pannon Egyetem- Veszprém, Pécsi Tudomány Egyetem, Corvinus, Budapesti Műszaki Egyetem, Dunaújvárosi Egyetem, Pázmány Péter Tudomány Egyetem),
szakképzési intézményből (I. István Szakképző Iskola) jöttek.

Egykori, már dolgozó vagy egyetemista diákjaink is beszéltek a pályaválasztásról (orvos, jogász, turbina főgépész, informatikus mérnök, pszichológus, gépészmérnök).

A programot színesítette a kutyaterápiás foglalkozás, az állat- és klímavédelmi előadás, az egészséges táplálkozásról megtartott óra és a pénzügy- számvitel témájú – az Öregdiákok Egyesülete által szervezett - előadás.

Érkezett life coach is, csapatépítő órákra és önismereti tesztek kitöltésére is sor került.

A specializációválasztásban is segítséget kaptak a 10. évfolyamosok.

A Melódiák szervezetétől informálódtak a gyerekek a diákként vállalható munkavégzésről.

A visszajelzések szerint jó hangulatú, hasznos, tartalmas napot hagytunk magunk mögött. A felnőtteket inspirálta az érdeklődő gyerek közönség, a gyerekek pedig érdekesnek találták az előadásokat. Részük volt élményszerű tanulásban, életszerű helyzetekben. Örömmel, aktívan és lelkesen vettek részt a programokon.

Iskolánk fotósa: Ferenci Glória 12. h osztályos tanulója